3 skupiny věcí, které nechcete nechat doma, když vyrazíte stanovat
A jak že by to v malebné přírodě na tichém místě pod větvemi stromů mohlo jít? Pokud se vám podaří najít místo vhodné ke stanování v přírodě, vyhnete se tak sice nesympatickým, hlučným, nebo jinak otravným sousedům, může vás ale rušit okolní zvěř či hmyz. Na druhou stranu, s jejich přítomností byste v přírodě měli do určité míry rozhodně počítat a být připraveni na to, že se zde s nimi téměř stoprocentně potkáte. Narušit vám chvíle pod stanem může však něco, co jste mohli doma vlastní vinou zanedbat – správná příprava. Příprava na takový typ dovolené není nic jednoduchého, protože se velmi pravděpodobně nebude v blízkém okolí nacházet prodejna, ve které by bylo možné chybějící věci doplnit. Co se tedy určitě nevyplatí nechat doma?
Stan a jeho základní vybavení
Jestli jedete pod stan, měli byste s sebou vzít hlavně jej. Jinak se totiž může stát, že se buď rychle vrátíte domů, nebo se prostě vyspíte na pichlavém jehličí pod širým nebem. Nůžkový stan 3×3 bohužel na stanování úplně nevyužijete (hodit se vám bude spíše na zahradu), jiný ze stanů se ale může stát takovým, který hledáte. Ve stanu by vám neměla chybět ani karimatka, a hlavně dostatečně teplý spacák. Pohodlnější povahy mohou sáhnout po nafukovací matraci a doplnit ji ještě polštářem.
Potřeby k přípravě pokrmů
I při stanování můžete sice chodit na oběd do restaurace či oblíbené vesnické hospůdky, vlastní vaření v přírodě má však mnohem větší kouzlo. Chybět by vám neměl držák na kotlík a samotný kotlík, základní kuchyňské vybavení a suroviny a pro konzumaci pevná miska, ešus a příbor.
Tábornické vybavení
Pravý táborníci vědí, co by před žádnou výpravou pod stan nemělo zůstat doma. Pro ty méně znalé je nutné uvést, že se jedná zejména o dobře vybavenou lékárničku, baterku, a hlavně repelent a opalovací krém. Samozřejmě by bylo možno jmenovat ještě větší množství potřeb, pro základní přežití byste si však mohli vystačit s těmito. Tak hurá pod stan!