3 tipy, jak využívat elektřinu v kuchyni s rozumem a ušetřit
I přesto, že takoví lidé samozřejmě na světě jsou, drtivá většina ostatních ví, že bez elektřiny by byl život zcela odlišný od toho, který nyní žijeme. Ve světě plném možností, jež skýtá pouhý počítač a v domácnostech, které mnohdy pomalu řídí chytré nástroje, je složité věřit tomu, že spotřebu elektrické energie vůbec můžete omezit. Opak je však pravdou. Nejen, že elektřinou můžete šetřit i v případě, že nejste zkušeným elektrikářem Praha 13, pro kterého je dobrá práce a využití elektřiny v jeho zaměstnání samozřejmostí, ale můžete šetřit v každém věku, lokalitě, životní etapě či různé vybavenosti domácnosti množstvím spotřebičů, pro něž je čas bez pořádného přísunu elektřiny ztracený.
A jaké jsou tedy konkrétní tipy k tomu, jak elektřinou neplýtvat? V čem je nutné před samotným vařením uchovávat potraviny tak, aby si stále zachovaly svou kvalitu a zdravotní nezávadnost? Babičky by možné odpověděly, že v chladném sklepě, kdo z nás se ale může ním dnes pyšnit? Proto má snad každá kuchyně svou lednici, která sice je skvělým pomocníkem, umí ale také mnoho energie vyplýtvat. Proto nikdy nezapomeňte na to, nastavit zde správnou teplotu (k mrazení potravin totiž slouží mrazák) a pravidelně o ni pečovat odmrazováním.
S počátkem vaření dost pravděpodobně začnete točit knoflíkem sporáku, ale zodpověděli jste si předtím otázku, proč vlastně nemáte indukční desku? Nějaké koruny v peněžence indukce určitě uspoří, a navíc dle vyznačených kruhů si můžete být stoprocentně jisti tím, zda na ni daný hrnec pasuje a není lepší pro další úsporu a ochranu před únikem tepla zvolit jinou velikost. Součástí mnohých sporáku je také trouba a k té se pojí poslední tip – není nutné ji ve velké většině případů vůbec předehřívat, i když mnohé recepty uvádí něco jiného. Nejen tímto tipem můžete také při vaření ušetřit a zároveň si stále užívat dobrého jídla.