Očista bazénu
Nepřemýšlejte nad penězi. Vlastní bazén vás „zu grunt“ nepřivede. Nemusíte http://www.hormann.cz/dokumentace/navody-k-montazi-provozu-a-udrzbe/ mít hned padesátimetrový, třeba stačí pro začátek jen ten menší kulatý, ale přece jen, bazén, ve kterém se nedá plavat, hm.
V každém případě se musí počítat s tím, že budete potřebovat ještě pár věcí. Bazénem samotným, tedy jeho koupí to rozhodně nekončí. Budete potřebovat nějaké ty pomocníky k údržbě, něco málo chemie a pak věci, které již nejsou nutné, ale budou takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Například teploměr, který vám řekne, jaká voda vlastně je, čím se utnou legrační spory, zda je studená či teplá.
Co však budete potřebovat zcela jistě je filtrace a vysavač. NA dně bazénku se vám totiž usadí prach. Jak se tam dostane? Inu, něco nanosíte vy na svém těle, něco tam navane vítr. Tento drobný a jemný nesmysl, kterého máte v bazénu například po týdnu dost se jinak, než vysavačem odstranit nedá.
Některé moudré hlavy, aby ušetřily za tuto pomůcku zkoušely vyčistit dno bazénu hadrem. Za hlavu se chytili až poté. Dno bazénu sice čisté bylo, zato voda vypadala jako všechno možné, ale rozhodně ne jako čistá čisťounká. A prach se stejně zase přes noc usadil, takže výsledek byl naprosto nulový, a ještě se ten den nedalo v rozvířené nečistotě koupat. Právě proto jsou zde bazénové vysavače, které prach spolykají jako Otesánek a vy se je tak snadno zbavíte.
Jaký vysavač si pořídit? Inu, je to víceméně na každém majiteli bazénu. Je třeba uvážit velikost, a hlavně povrch vnitřních stěn. Pokud si nevíte rady, není problém se otázat prodejce těchto vysavačů, který jistě a rád odborně poradí. Na rady sousedů raději moc nedávejte, většinou pak nastanou problémy a zklamání.
Pokud si pořídíte vysavač plně automatický, nemáte prakticky žádnou starost. Vaše voda i dno bazénu bude čisté a vy se můžete v naprostém klidu oddávat koupání v chladivé vodě.