Virtuální sídlo společnosti ve velkém městě je výhodnější


Namátková kontrola

Pamatujete se na seriál „Rozpaky kuchaře Svatopluka“? Jeho premiérové televizní vysílání proběhlo v roce 1985 a jeden z dílů se jmenoval příznačně „Přepadovka“. Diváci si v něm mohli přiblížit, jak probíhá kontrola ze Státní potravinářské inspekce. Tehdy šlo samozřejmě o jasné udání na popud jistého „Pivaře“, který chtěl vedení hotelu pěkně zavařit, což se mu pochopitelně nevydařilo, každopádně i když bylo vše v relativním pořádku, kontrola zjistila jisté drobné nedostatky, ale co bylo mnohem horší, byl tamní stres. Napříč celým tímto seriálovým dílem se táhne stresová situace jako hrom, protože nikdy zkrátka dopředu nevíte, jak kontrola dopadne.

A teď si představte, že máte zřízené virtuální sídlo společnosti někde na venkově nebo v malém městě. Jestliže se v tamní oblasti vyskytuje poměrně málo sídel firem, příslušný finanční úřad to bude mít snadné ve výběru namátkové kontroly, a je docela pravděpodobné, že hmátne právě po vás.

práce v kanceláři

Stojí vám to za ten stres? Nebylo by rozumnější mít sídlo v obchodním rejstříku zapsané ve velkém městě, například přímo v Praze? Tam je sídel firem tolik, že je tak málo pravděpodobné, že by si vybrali zrovna vás. V některých zdrojích se uvádí, že v jistém pražském městském obvodu je pravděpodobnost kontroly z berňáku zhruba jednou za sto let.

Karlův most v Praze

Klid na podnikání

Kdo se chce pochlubit svým blízkým, že podniká, anebo to chce roztroubit obecními Tamtamy, ať se do toho klidně pustí, ale vy toto raději pečlivě zvažte, protože vaše pracovní úspěchy nemusí být některým lidem kolem vás po chuti. Tito jedinci vám také mohou znepříjemňovat život, a bude vám to zbytečně ubírat klid a pohodu. V zásadě stále platí lidová moudrost, že „Co jejich oči nevidí, to jejich srdéčko nebolí“, a vy se pak můžete plně soustředit na to, co vás baví, a čím se chcete živit.