Queen revival sklízí podobný úspěch, jako revival Beatles
Představte si, že jste právě usedli do zájezdového autobusu, píše se rok 1985 a směřujete na počátku jarních prázdnin do hor na týdenní rekreační pobyt. Po příjezdu k hotelu se v jeho foyeru začne ozývat z reproduktorů hudební novinka od skupiny Queen a vy zachytíte její tóny zcela zřetelně a jasně. Jde o skladbu „Radio Ga Ga“, která pohladí na duši a rozechvěje vaši bránici, že si melodii začnete spolu se zpěvákem Freddie Mercury prozpěvovat, alespoň potichu jen tak pro sebe.
Radio Ga Ga patřila k nejvýraznějším hudebním skvostům té doby a mohli bychom ji přirovnat z hlediska úspěšnosti k světoznámému hitu Barcelona, nazpívanému již v říjnu 1987 s operní pěvkyní Montserrat Caballé, který zazněl jako úvodní skladba letních olympijských her ve španělské Barceloně o pět let později, v roce 1992.
To už byl ovšem Freddie Mercury po smrti, zemřel v listopadu 1991 a zanechal po sobě v mnohých z nás tolik nádherných zážitků, že jsme se nedokázali s jeho předčasným odchodem smířit. Freddie byl natolik svéráznou a především charismatickou osobností, jíž se snaží napodobit nejeden nadšený posluchač. A proto se nelze divit, že i u nás vznikají po více než třiceti letech od Freddieho úmrtí skupiny v duchu Queen revival, aby nám nesmrtelnou legendu připomněly alespoň tímto způsobem.
Jistě, že samotného Freddieho nikdo nenahradí a nemůže jej zastoupit, to si každý z nás uvědomuje, ale přece jen mají revivalové skupiny již mnoho let v řadách obecenstva značný úspěch. Objíždí republiku v rámci koncertních turné a některé z nich pořádají i koncerty pod širým nebem, například v rámci vánočních trhů. Queen revival se tedy zařazují spolu s Beatles revival k nejúspěšnějším revivalovým projektům současné doby a mohli bychom je svým způsobem označit za propagátory retro stylu, který živým pamětníkům připomene okamžiky jejich mládí a období dospívání.